Можливості навчання в Словаччині після 9-го класу
Після закінчення дев’ятого класу будь-якої країни СНД Ваша дитина може вступити в гімназію або коледж Словаччини. У цьому випадку немає необхідності в підготовчих курсах вже безпосередньо перед вступом до ВНЗ, якщо говорити про випускників середніх шкіл країн СНД.
Навчання в гімназії або коледжі триває 3-4 роки. За цей час дитина в достатній мірі опанує словацьку мову, здобуде фах, адаптується до проживання в Словаччині. Спеціалізація гімназії дозволить отримати високий рівень підготовки і безпроблемне надходження в будь-який словацький ВНЗ, тому що гімназії і школи в Словаччині від початку спрямовані на дітей, які планують продовжувати навчання у вищих навчальних закладах. Саме тому, вимоги до учнів, що надходять до місцевої гімназії, зазвичай досить високі. Але не слід хвилюватися, тому що не дивлячись на суворі вимоги до знань абітурієнтів, наші співвітчизники надходять і успішно отримують дипломи про закінчення словацьких навчальних закладів. Головне – це вибрати спеціалізацію!
- Короткий огляд можливих спеціалізацій в академіях, коледжаї та гімназіях Словаччини
- Мистецтво: танець, музика, акторська майстерність
- Художні спеціалізації (живопис, графіка, створення фільмів)
- Бізнес (школи бізнесу)
- Маркетинг в торгівлі, маркетинг в туризмі
- Спорт (тренери, менеджери, комп’ютерні технології в спорті)
- Торгівельні відносини
- Церковна спеціалізація
- Готельно – ресторанний бізнес
- Кухар
- Офіціант
- Менеджер готелю
- Туризм
- Гастрономія
- Анімація
- Графічний дизайн
- Фото дизайн
- Екологічна спеціалізація
- Дизайн одягу
- Мода
- Малювання
- Філологія (англійська, французька, німецька, іспансікй, китайську мови)
- Кінематограф-телебачення
- Гравер
- Реклама
- Ювелір
- Стиліст
- Сценарист
- Маркетинг
- Література і риторика
- Реставратор
- Санітар
- Лаборант
- Медичний асистент
- Мед. сестра
- Масажист
- Лаборант-фармацевт
- Фельдшер
- Інформатика, механік комп’ютерної мережі, робототехніка, 3-Д-принтери
- Друкарня (друкарі, технологи)
- Електротехніка
- Мікроелектроніка
- Будівництво
- Аудіо та відео техніка
- Логістика
- Мехатроніка
- Технічний ліцей
- Телекомунікації
- Електроніка
- Картографія, геодезія
- Металообробка (Коваль, механік-налагоджувальник устаткування, слюсар, токар, фрезерувальник)
- Управління верстатами ЧПУ
- Виробничий пошиття одягу
- Садівництво, бджільництво
- Сільське господарство
- Лісництво
- Перукар
- Фотографування
- Косметолог
- Ремонт автомобілів – слюсар, маляр, автотронік (комп’ютерна діагностика автомобілів)
- Залізничник, машиніст тепловозів і електровозів
- Установка і обслуговування енергозберігаючих систем
- Ремонт і установка холодильного та теплового обладнання
ОСВІТА В СПОРТИВНИХ ГІМНАЗІЯХ СЛОВАЧЧИНИ
Навчання в Словаччині для школярів після 9 класу, які вирішили професійно займатися спортом. У Словаччині дуже популярна спортивна освіта.
- Якщо ваша дитина займається спортом, у неї є два варіанти навчання в Словаччині
- Він може відвідувати спортивний клуб в Словаччині того чи іншого виду спорту і вибрати собі найближчу до цього клубу загальноосвітню школу. До найбільш розвинених спортивних напрямків в Словаччині можна віднести хокей, теніс, лижі, сноуборд, футбол. А також маса інших спортивних клубів та шкіл, таких як наприклад, школа гольфу, баскетболу, спортивної боротьби, гімнастики, спортивної стрільби, плавання, кінного спорту та навіть таких рідкісних видів спорту як американський футбол або бейсбол.
- Можна відразу вибрати спортивну гімназію, тим самим поєднати спорт і середню освіту в одному навчальному закладі. Спеціалізованих спортивних гімназій звичайно менше, ніж спортивних клубів. Але всеж-таки вони існують.
- Якщо ваша дитина виявляє таланти у сфері мистецтв, тоді вона може стати в Словаччині професійним артистом
- Освіта при консерваторії Джозефа Адамовича
Це прекрасна можливість отримати професійну освіту в сфері мистецтв: - Стати артистом балету
- Солістом-вокалістом
- Солістом оркестру
- Викладачем
- А також зануритися в культурне життя м. Кошице – міста культурної спадщини ЮНЕСКО, насолодитися мальовничою природою Татр, подорожувати по Європі, і не тільки…
- Якщо батьки не можуть відірвати дітей від мобільного телефону чи комп’ютера, якщо діти з задоволенням вивчають комп’ютер, або навіть якщо цілими днями просто грають в комп’ютерні ігри, можливо – перед Вами майбутні комп’ютерні генії?
- Саме ці направлення, та саме такі спеціалісти є дуже популярними не тільки в Словаччині, а й у всьому світі.
І якщо Ваша дитина вже знає, що хоче зв’язати своє життя саме з інформаційними технологіями – вона може отримати чудову базу для майбутнього навчання в виші, розпочавши навчання в середньому учбовому закладі, вже після 9 класу! - Отже, середні школи із спеціалізації – інформатика. Їх доволі багато, вони є практично в кожному місті Словаччини.
- Вступ – після 9 класу. Навчання 4 роки.
- Можна вибирати як загальний клас інформатики, де учні за 4 роки навчання будуть вивчати робототехніку, програмування, вебдизайн, комп’ютерну графіку, обслуговування комп’ютерних мереж, управління 3-Д принтерів, так і більш детальні спеціалізації.
- В школах інформатики навчаються майбутні програмісти, мережеві адміністратори, спеціалісти з інформаційних та медіа технологій, спеціалісти з ремонту комп’ютерної техніки або засобів мобільного зв’язку.
Ось, наприклад, пропозиції однієї з шкіл – електротехніка – комп’ютерні системи;
інформаційні та мережеві технології – розробка рішень ІКТ;
Інформаційні та мережеві технології – системи ІКТ і управління ними;
Мультимедіа.
І все це в спеціалізації комп’ютерних технологій! - Під час навчання всі учні проходять стажування та практику у роботодавців, де їх по закінченню вже чекають пропозиції роботи (до речі, також, як і по іншим спеціальностям).
А от що робити після закінчення учбового закладу – продовжити навчання в вузі, чи оформлюватись на роботу – то вже буде рішення випускника.
- Вашій дитині подобається математика, вона полюбляє рахувати кошти та приймати участь у купівлі речей та харчів вже змалечку?
- Ваш син чи донька вже в 12-14 років має свое бачення світу та має бізнес-ідеї, які мріе розвивати? У неї(нього) є своя чітко виражена позиція та цілеспрямованість?
Допоможіть їй стати успішним (успішною) в майбутньому!!!
До Ваших послуг – школи бізнесу у Словаччині! - За 4 роки навчання (вступ в школу після 9класу), школярі вивчають економіку, фінанси, бухгалтерію, інформатику, основи юриспруденції, психології , маркетингу. На останніх курсах – навчання проходить в групах. Учні готують проекти, розробляють бізнес-плани, «запускають» свої фірми від виробництва, найму персоналу, до випуску своїх візитівок, реклами та остаточного продажу продукції, або послуг (поки що, звичайно, в учбовій та в ігровій формі).
- Вже на 3-4 курсі навчання – обов’язкова практика та стажування, яке проходить на базі словацьких фірм.
- Успішні школярі можуть, по бажанню, взяти участь у програмах обміну студентів «Еразмус», та поїхати на навчання на декілька місяців до іншої країни, отримавши при цьому стипендію, яка буде покривати проживання, харчування та проїзд в обидві сторони.
- Після закінчення шкіл бізнесу багатьом випускникам відразу пропонують роботу менеджерами, фінансовими консультантами, працівниками банківських установ, та звичайно ж – бухгалтерами. Випускники шкіл бізнесу також продовжують навчання в вузах. Їх залюбки приймають до економічних та фінансових факультетів університетів .
- Ну і звичайно ж, хтось із них стане успішним бізнесменом або бізнес-леді, адже саме цьому навчали цих хлопчиків та дівчаток!
Дізнайтеся більше про конкретні середні школи в Словаччині і напрямках навчання в них тут!