Блог
Їдемо навчатися до Словаччини!

Фірма «Аверс Експрес»організувала  ознайомчий тур  по середньо-спеціальним та вищим навчальним закладам Словацької Республіки для випускників шкіл України.

5 міст… Понад 10 навчальних закладів… Море вражень,  нові друзі, досвід, мовна адаптація- все це отримали учасники туру.  Першим містом на шяху була Братислава.  60 кілометрів на захід- і ти вже у Відні. У столиці Словаччини- суднохідний Дунай, безліч туристичних памяток і головне, провідні словацькі навчальні заклади-  Словацький технічний університет — місце підготовки ІТ-шників найвищого рівня та Університет Коменського, диплом котрого — це запорука працевлаштування. Майбутні студенти та їхні батьки на власні очі  побачили в цих закладах  надсучасні лабораторії, мовний центр, спортивні обєкти, їдальні та гуртожитки. Гарним завершенням дня була прогулянки по красуні Братиславі.

Далі шлях проліг до найближчих міст — Трнави та Нітри. Тут в колі уваги абітурієнтів були 3 університети- Трнавський, Кирила та Мефодія в Трнаві та Університет Костянтина Філософа в Нітрі. Зокрема, надзвичайно теплий прийом влаштували гостям з України на природничому факультеті Університету в Нітрі. Тут відвідали  гуртожитки, посмакували студентского обіду в університетській їдальні, а також відчули себе справжніми лікарями на медичному факультеті, де здобвувають вищу освіту медсестри.

Уявили себе справжніми журналістами на факультеті масмедіальних комунікацій Університету Кирила і Мефодія в Трнаві. Тут , відчувається, вирує цікаве студентське життя, де викладачі і студенти- однє ціле…
Банська Бистриця зустріла снігом і сонцем. Старовинні костели, будинки 17 століття, памятники і разом з цим всюди молодь: на невеличке місто припав один з потужніших університетів Східної Європи- Університет Матея Бели, де виховують  найкращих дипломатів. Крім факультету міжнародних відносин відомі й інші — філософський, економічний, зокрема. тут можна отримати економічну спеціальність , навчаючись англійською мовою бесплатно!
Технічний Університет в м.Зволен порадував не лише  актуальними нині спеціальностями ( екологічний менеджмент, екологічна криміналістика, ландшафтний дизайн, альтернативні джерела енергії), а й сучасним студентським кампусом, де поруч розміщені навчальні корпуси, їдальні, спортивні майданчики і гуртожитки. До плюсів цього міста можна додати  також і прекрасну екологію та вигідне розташування.
Кінцевою точкою маршруту було місто Кошице, друге за розміром після столиці. Тут оглянули факультети  Університету Павла Йозефа Шафарика, філософський та факультет  державного управління. Після відвідин останнього деякі учасники  групи остаточно визначилися у своїх уподобаннях. Адже такого теплого прийому, як тут,  в особі декана факультету,  в інших  закладах  відчувати не доводилося…
У програмі туру були також відвідини туристичних обєктів, шопінг і , звичайно, смакування місцевої кухні… Загалом Словаччині абітурієнти 20/21 навчального року поставили тверду «одиницю». Саме вона є найвищою оцінкою освітньої системи цієї країни. До якої тепер долучаються й українські випускники шкіл.
РЕГИСТРАЦИЯ НА МЕРОПРИЯТИЕ